Fólie Sunselektor blue

FÓLIE SUNSELEKTOR BLUE
(Naše krásná zahrada)
 
Profesionální fólie firmy Ginegar, sun selektor clear zaujala významné místo na našem trhu pro vysoké užitkové vlastnosti a mimořádně dlouhou trvanlivost. Životnost až 10 let, které dosáhla u produkčních fóliovníků našeho zahradnictví, se nedala srovnat s žádnou fólií dostupnou na trhu. Po dvou letech testování jsme uvedli na trh novou barevnou fólii v modré barvě pod obchodním názvem SUN SELEKTOR BLUE ANTIVIRUS. Přísady a barviva snižují a redukují množství škodlivého hmyzu, největší útlum byl zaznamenám u třásněnek a mšic, omezení výskytu působí i u molic a svilušek. Fólie nezamezí náletu škodlivého hmyzu, ale v následujících generacích silně omezuje jeho vývoj a sníží tím potřebu ošetření. Rovněž snižuje rozvoj plísně šedé a okurkové. Modrá barva způsobuje, že část světla, která je pro rostliny méně přijatelná, je přeměněna na vlnovou délku, kterou rostliny lépe využívají k fotosyntéze (viz graf). Fólie je určena nejen pro profesionály, pro které byla odborníky vyvinuta, ale prostřednictvím naší firmy je dostupná široké zahradkářské veřejnosti. Svou dlouhou životností snižuje pracnost každoročního obměňování fólie. Největšího efektu u této folie bylo dosaženo při pěstování paprik a pří pěstování výsevů jehličnanů v lesních školkách.
 
Při pěstovíní paprik  ve fóliovníku dochází při vysokých letních teplotách k potížím s opylením. Pyl špatně dozrává a opylování plodů je nekvalitní,mladé plůdky následně opadávají. Snížením teploty v modrém foliovníku se tyto problémy sníží nebo úplně vymizí. Kvalita plodů ve foliovníku je mnohem vyšší  v porovnání se skleníkem.
 
V lesních školkách se kvalita modré folíe rovněž projevila velice výrazně. Přehříváním  malých semenáčků  jehličnanů dochází pod klasickou čirou folii ke zpomalení růstu a poškozování kořenů i celých rostlin. Použítím modré folie byl zaznamenána zvýšená kvalita sazenic. Při dobrém odvětrání odpadá i pracné zastiňování stínicí textilií, popřípadě nastřík stínicích přípravků.
 
Screenshot 2014-06-15 11.07.54