O nás

ZAHRADNICTVÍ CHOVANEC

Historie našeho zahradnictví začala v roce 1989 postavením skleníku na citrusy a jiné tropické a subtropické rostliny na zahradě rodičů.

Následující rok jsme přistavěli další skleník s celkovou plochou 110 m2. V prvních letech jsme prodávali pouze přebytky sazenic, ale při vzrůstající poptávce a zvětšujícím se sortimentu jsme byli nuceni poohlédnout se po odpovídajících zahradnických prostorách. Na podzim roku 1993 jsme pronajali zahradnictví v Lipníku nad Bečvou o výměře skleníků 600 m2. Začali jsme se specializovat na pěstování mučenek, bytových ibišků a balkónových květin. Následující rok jsme rozšířili prostory o dalších 1000 m2foliovníků. Specializovali jsme se hlavně na balkónové květiny.Téměř celou produkci jsme zasílali na dobírku po celém území ČR. Patříme mezi první propagátory převislých petunií, pro které jsme zavedli název SUPERPETUNIE. Superpetunie nás uchvátily svou krásou a jedinečností, stejně jako později mnoho našich zákazníků.

Od roku 1989 se rovněž zabýváme množením a šlechtěním zimolezu kamčatského,který prodáváme pod názvem KAMČATSKÁ BORUVKA. Tato nová ovocná dřevina jistě dosáhne značného rozšíření na našich zahrádkách. Abychom uspokojili zákazníky,kteří si chtějí své zboží osobně vybrat, pronajali jsme obchůdek. Zde je možné každý rok od 1.března nakoupit nejenom květiny, hnojiva, substráty, ale i truhlíky na pěstování, postřiky, keramiku a další zahradnické potřeby.

V roce 1997 jsme rozšířili skleníkové a fóliové plochy o dalších téměř 1000 m2. V současné době tedy hospodaříme na ploše 2600 m2 skleníků a foliovníků. Sortiment květin neustále zvěšujeme a snažíme se našim zákazníkům nabízet každý rok něco nového, ať už jsou to květiny, hnojiva nebo jiné zahradnické potřeby. Pro rok 1999 jsme uvedli převislou plnokvětou petunii, kterou jsme sami vyšlechtili. Na trh jsme ji uvedli pod jménem SUPERTUNIE. Věříme ,že tato krásná balkónová květina zaujala opravdové milovníky balkónových květin. V roce 2000 jsme uvedli na trh další barvy supertunií z vlastního šlechtění.

Slibně se rozvíjí i spolupráce s izraelským výrobcem zemědělských fólií Ginegar Plastic Products. Jako jedni z prvních v ČR jsme měli možnost testovat jejich kvalitu v našich podmínkách. Pro velkou spokojenost s touto fólií jsme se rozhodli tento velmi kvalitní výrobek nabídnout i našim zákazníkům a ostatním zahrádkářům. Tato firma nabízí velký sortiment různých druhů fólií s dlouhou životností na fóliovnících. Od průhledných, přes fólie které rozptylují světlo, po fólie červené ( přeměňují bílé světlo na červené, které rostliny více využijí a výnos je vyšší až o 20%), stínící anebo modré, ty zase snižují výskyt plísně šedé a plísně okurkové. V případě zájmu o tyto fólie svou nabídku rozšíříme.

Pravidelně se účastníme všech významnějších jarních a podzimních zahradnických výstav. Hodláme i nadále prezentovat své výpěstky v expozicích na výstavách Flora Olomouc, Květy Lysá nad Labem a na zahradnické výstavě v Čimelicích.

 

 

Miroslav Chovanec