Obchodní podmínky

Obchodní  podmínky.

1. Provozovatelem stránek www.chovanec.cz je Miroslav Chovanec, Hrnčířská 665, Lipník     nad Bečvou, PSČ 75131, IČO 18072372, DIČ 6307200548. Provozovatel je plátcem DPH.  Adresa provozovatele není prodejním místem, ale bydlištěm provozovatele dle živnostenského listu.

2. Objednávky na veškeré zboží přijímáme písemně, e-mailem, nebo i telefonicky.

3. Od začátku roku 2014 zasíláme objednané zboží na dobírku prostřednictvím přepravní služby PPL jako obchodní balík. Ke každé objednávce proto prosím uvádějte také své TELEFONNÍ ČÍSLO.

4. Ceny zboží v internetovém obchodě jsou v četně DPH a můžou se lišit od cen v osobním odběru v prodejně v Lipníku nad Bečvou. Poskytování slev a akcí na jednotlivé zboží mívá časově omezené trvání. Ceny zboží v sezóně (jarní, podzimní) se můžou lišit, ceny zboží v inzerci v časopisech platí vždy jen pro sezónu v inzerovaném roce.

5. Nabídka rostlinného materiálu a folie je aktuálně zobrazována našich internetových stránkách s možností objednat přes internetový obchod. Objednat zboží lze i bez registrace a to napsáním běžného mailu s vypsáním požadovaného zboží a s cenami. Odkaz na nabídku pouze v osobním odběru se vztahuje na zboží v omezeném množství, které nelze při objednání na dobírku garantovat.

6. Náklady na přepravu objednaného zboží hradí zákazník formou poštovného a balného. Cena za tuto službu je aktuálně v odkazu Dopravní podmínky a je včetně DPH.

7. Vzhledem k tomu, že zboží je objednáváno prostředky komunikace na dálku, má zákazník právo objednané zboží do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Zboží musí být vráceno nepoškozené, v původním obalu a s písemným vyjádřením obsahujícím i jakým způsobem má být částka za zboží vrácena (složenkou, číslo účtu).

8. Po obdržení zásilky zkontrolujte datum jejího odeslání a její hmotnost v případě poškození obalu. Oba tyto údaje jsou na štítku obchodního balíku. Pokud byla zásilka s rostlinným materiálem na cestě déle než 2 pracovní dny, může být obsah vinou delší přepravy poškozen. Je nutno ihned na Poště sepsat zápis a uplatnit reklamaci na nedodržení přepravních podmínek a možnost poškození, nebo znehodnocení obsahu zásilky.

9. Záruční doba na rostlinný materiál je dle par. 21 zákona 219/2003 Sb. 3 týdny.  Záruku 24 měsíců poskytujeme u rostlinného materiálu na pravost odrůdy. Na fólii Ginegar poskytujeme záruku 5 let, za předpokladu dodržení všech podmínek uvedených v záručním listu.

10. K rostlinnému materiálu poskytujeme zdarma návody k pěstování samostatně nebo ve zkrácené verzi jsou součástí rostliny nebo stromku jako barevná etiketa. V návodech nelze obsáhnout veškerou problematiku pěstování dané rostliny, stromku, nebo odrůdy. V návodech nejsou běžné informace o sázení, postřicích a pod, které se dají běžně získat v publikacích nebo na internetu. Upozorňujeme především na specifika pěstování a zkušenosti podpořené mnohaletým pěstováním. Neposkytujeme návody a informace na rostlinný materiál zakoupený u jiných pěstitelů, popř. v supermarketech.

11. Reklamace na dodané zboží přijímáme pouze písemně ve lhůtách bodu 9 na doručovací adresu Miroslav Chovanec, Hrnčířská 665, 75131 Lipník nad Bečvou. Prodejce je povinen ze zákona se k reklamaci vyjádřit do 30 dní. Zboží objednané poštou nelze reklamovat na výstavách, personál nemá kompetence se k reklamacím vyjadřovat nebo je řešit. Reklamace se nevztahují na poškození zboží samotným zákazníkem jak nedbalostí, nedodržením návodu a doporučení, nebo poškození a zničení přírodními živly.

12. Vyhrazujeme si právo nevyhovět zákazníkovi, nebo nezaslat požadované zboží z důvodů nevhodného agrotechnického termínu a možného poškození rostlin a vystavovat se možnosti následných reklamací. Prosíme zákazníky, aby to respektovali, neboť je to v jejich zájmu.

13. Při doprodeji určitého zboží požadovaného zákazníkem nezasíláme jiný typ, nebo druh. Náhradu provádíme jen na přání zákazníka, u malých zásilek při vyprodání více druhů zboží, kde by se neúměrně zvýšil podíl poštovného, uvědomujeme zákazníka mailem.

14. Zboží je možné si zakoupit při osobním odběru v našem obchodě v Lipníku nad Bečvou v rámci pracovní doby. Zúčastňujeme se vybraných zahradnických výstav po celé ČR. Seznam těchto akcí a termíny jsou na našich stránkách.

15. Případné podrobné informace, nebo odborné konzultace k pěstování nad rámec běžných návodů na pěstování je možné si tel. objednat přímo s p. Chovancem.