Haganta

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 3 hodnocení
 

Haganta Haganta

 

 

 Podmínkou sloupovitého tvaru pěstování švestek je velmi zakrslá podnož Pixinebo jiná velmi zakrslá, která maximálně omezuje růst naštěpované odrůdy. K takovému pěstování se hodí jakákoliv běžná odrůda švestky. Stromky na této podnoži dosahují v dospělosti výšky do 3 m. Pěstujeme na terminální výhon, boční narůstající větve po celou vegetaci zaštipujeme za 3 – 6 listem (max. délku 20 – 30 cm). Po nástupu plodnosti se růst dalších větví výrazně omezí. Stromky po dosažení plodnosti vyžadují odpovídající hnojení a zálivku. Hnojíme hnojivy na ovocné stromky (Yaramilakomplex, Cererit), vhodné je přihnojování kapalnými hnojivy během vegetace, popřípadě aplikace hnojiv na list. Stromky potřebují oporu. Proti pilatce švestkové stříkáme přípravkem Mospilan dle návodu na přípravku.

11,6 EUR

Dostupnost dostupné
Cena vč. DPH 290 Kč
Počet (ks)

   

Kód produktu SLSV001
Kategorie Sloupovité švestky
 

 

Podmínkou sloupovitého tvaru pěstování švestek je velmi zakrslá podnož Pixi nebo jiná velmi zakrslá, která maximálně omezuje růst naštěpované odrůdy. K takovému pěstování se hodí jakákoliv běžná odrůda švestky. Stromky na této podnoži dosahují v dospělosti výšky do 3 m. Pěstujeme na terminální výhon, boční narůstající větve po celou vegetaci zaštipujeme za 3 – 6 listem (max. délku 20 – 30 cm). Po nástupu plodnosti se růst dalších větví výrazně omezí. Stromky po dosažení plodnosti vyžadují odpovídající hnojení a zálivku. Hnojíme hnojivy na ovocné stromky (Yaramilakomplex, Cererit), vhodné je přihnojování kapalnými hnojivy během vegetace, popřípadě aplikace hnojiv na list. Stromky potřebují oporu. Proti pilatce švestkové stříkáme přípravkem Mospilan dle návodu na přípravku.

Odrůda Haganta je středně pozdní, dozrává zpravidla koncem září. Plody jsou velké, velmi sladké, aromatické. Je tolerantní k šarce švestek. Je samosprašná.

 
 

Kontakt

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole